obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Studijní cesta do Norska - výměna zkušeností a dobré praxe v oblasti otevřených věznic

 

popis.Text

 

Delegace Ministerstva spravedlnosti ČR a Vězeňské služby ČR diskutovala s norskými kolegy o projektu první Otevřené věznice v ČR

Zástupci Ministerstva spravedlnosti ČR a Vězeňské služby ČR se v srpnu 2017 zúčastnili zahraniční pracovní cesty v Norsku. Norským partnerem bylo Ředitelství Norské nápravné služby (Directorate of Norwegian Correctional Services – DNCS).  Cílem pracovní cesty byla výměna zkušeností a dobré praxe v oblasti Otevřených věznic, a to v souvislosti s plánovaným zahájením I. fáze projektu Otevřené věznice v České republice.

K naplnění cíle pracovní cesty přispěly návštěvy DNCS a tří vybraných norských věznic. Při jednání se zástupci DNCS byl představen systém norského vězeňství (včetně systému Otevřených věznic) na obecné úrovni. „Kolegové" z DNCS nás detailně seznámili se systémem fungování norských Otevřených věznic, založených na principu tzv. normality, v rámci norského systému výkonu vězeňství.

K seznámení se s praktickým každodenním fungováním systému Otevřených věznic v praxi sloužily návštěvy věznic Trøgstad, Eidsberg a zejména věznice Bastøy, která je považována za jednu z nejlepších věznic světa. „Návštěvy věznic Trøgstad a Eidsberg nám přinesly řadu cenných poznatků, mimo jiné v tom, jak funguje vzájemná spolupráce a propojenost otevřené věznice s uzavřenou věznicí, což je pro nás velmi důležité s ohledem na spuštění projektu tzv. otevřené věznice v Jiřicích a nutnost vzájemné spolupráce mezi ,,uzavřenou“ a ,,otevřenou“ částí věznice. Návštěva věznice Bastøy, nám pak přinesla intenzivní poznatky z pohledu dlouholeté praxe se zacházením s odsouzenými v prostředí tzv. otevřených věznic.

  popis.Text   

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová