obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti chce šetřit: zveřejnění nákladů na pořízení náramků by mohlo ohrozit vysoutěžení co nejnižší ceny

Probační a mediační služba (PMS) vyhlásila tento týden veřejnou zakázku na dodavatele elektronického monitorovacího systému pro trestní justici. Ve věstníku není záměrně zveřejněna cena zakázky. PMS i Ministerstvo spravedlnosti chtějí, aby výběrové řízení bylo co nejvíce transparentní, a rozhodně si nepřejí, aby veřejnost měla jakékoliv pochybnosti o ceně zakázky. Tato strategie by však měla přispět k maximální diverzifikaci cenových nabídek: PMS i ministerstvo mají přirozeně zájem na vysoutěžení co nejnižší nabídky, a to od kvalitního dodavatele.

 

Záměr nezveřejňovat cenovou hladinu ministr spravedlnosti Robert Pelikán avizoval i před vypsáním tendru na tzv. náramky. Projekt zásadně ovlivní, respektive zkvalitní primárně kontrolu a podmínky výkonu trestu osob v domácím vězení. Do budoucna se počítá s dalším rozšiřováním funkcionalit systému například o kontrolu vazebně stíhaných osob či o ochranu obětí trestných činů.

 

„Před zahájením zadávacího řízení nechceme poskytovat žádné ekonomické ukazatele, z nichž by mohli potenciální dodavatelé dovodit nabídkovou cenu,“ uvedl již před časem ministr Robert Pelikán. Ministerstvo spravedlnosti ale podle něj zveřejní podrobnosti včetně cenového rozpětí projektu elektronických náramků hned poté, co budou otevřeny obálky s nabídkami dodavatelů.

 

 

 

6. 8. 2015                                                  Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR

 

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová