obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti spekulacím Lidových novin namířeným proti ministryni Heleně Válkové

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti článku redaktora Martina Shabua, který vyšel dnes v  Lidových novinách (s. 2) pod titulkem Pozoruhodný advokát Válkové. Autor článku mystifikuje veřejnost, když vytváří zcela mylný dojem, že ministryně spravedlnosti Helena Válková spolupracuje s advokátem, který je provázán s kauzou trestně stíhaného podnikatele Františka Savova. JUDr. Ondřej Čech, Ph.D. je vysoce erudovaným odborníkem na specializovanou právní agendu.

 

„Doktor Čech má za sebou velmi kvalitní výsledky v řadě případů, proto poskytuje Ministerstvu spravedlnosti analytické a právní služby vysoce odborného charakteru, které nelze zajistit z personálních zdrojů ministerstva. Své spolupracovníky si vybírám podle kvalifikačních předpokladů. Pevně věřím, že Ministerstvo spravedlnosti bude s doktorem Čechem i nadále spolupracovat a udrží si tak portfolio kvalifikovaných odborníků,“ uvedla k dnešní zprávě Lidových novin ministryně spravedlnosti Helena Válková.

 

„Momentálně řeším zásadní téma platů soudců ovlivňující reputaci celé justice, kde jde o miliardy z veřejného rozpočtu. Pseudokauzám Lidových novin proto nepřikládám žádnou váhu, nicméně je potřeba se proti nim ohradit,“ doplnila ministryně Válková.      

 

JUDr. Ondřej Čech, Ph.D. získal od Ministerstva spravedlnosti dvě veřejné zakázky malého rozsahu, jež byly zadány zcela v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Veřejné zakázky se týkají výše uvedených specializovaných právních služeb.

 

 

5. 2. 2015                                  Tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti ČR

 

 

 

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová