obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Do tzv. živých kauz ministr spravedlnosti nemůže a ani v budoucnu nebude moci zasahovat

„Ráda bych jednou provždy vyvrátila spekulace, že je mým cílem změnit stávající právní úpravu tak, aby osoba ministra spravedlnosti mohla jakýmkoliv způsobem zasahovat do živých kauz a ovlivňovat tak vyšetřování závažných kriminálních činů a korupčních kauz,“ uvedla dnes ministryně spravedlnosti Helena Válková s tím, že žádná verze zákona tuto možnost nepředpokládala.

 

Česká televize včera odvysílala reportáž a vydala zprávu z pracovní návštěvy ministryně spravedlnosti Heleny Válkové na rakouském státním zastupitelství pro oblast ekonomické kriminality a korupce. Z reportáže a ze zkrácených výroků paní ministryně v ní mohl vzniknout naprosto mylný dojem, že se ministryně spravedlnosti, prostřednictvím připravovaného návrhu nového zákona o státním zastupitelství, snaží prosadit možnost zasahovat do živých kauz svévolně a tím pádem i neomezeně, což je zcela mimo realitu.                     

    

 „Ministr spravedlnosti by měl mít právo na informace, které mu mohou pomoci při formování koncepcí trestních a jiných politik v oblasti jeho působnosti a při přípravě nové legislativy. Podle návrhu nového zákona o státním zastupitelství si bude moci ministr spravedlnosti pro tyto účely vyžádat souhrnné či statistické údaje,“ doplnila ministryně Válková.

 

 

27. 1. 2015                                     Tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti ČR

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová