obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Reakce Vězeňské služby ČR na článek serveru Aktuálně.cz Šikanoval spoluvězně. Tyrana z Pankráce přeložili jinam

Vězeňská služba ČR se zásadně ohrazuje proti článku Šikanoval spoluvězně. Tyrana z Pankráce přeložili jinam, zveřejněného ve středu 5. listopadu 2014 na serveru Aktuálně.cz. Článek je hrubě zavádějící, jednostranný a budí dojem účelově pojatého materiálu. Žádná z tvrzení, která autor článku Radek Nohl v článku uvádí, se vyšetřováním vedeným, jak vězeňskou službou, tak veřejnou ochránkyní práv, nepotvrdila. Autor s nimi přesto pracuje jako s fakty a staví na nich svůj článek.

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová přitom šetření v této věci uzavřela už letos v létě a v dopise adresovaném řediteli Vazební věznice Praha Pankrác vyjádřila vedení věznice poděkování za vstřícnost při řešení celé záležitosti a za přijetí jejích závěrečných doporučení preventivního charakteru.

Autor článku, ale tyto skutečnosti neuvádí. Místo toho zachází s informacemi obsaženými ve stížnosti několika odsouzených (navíc opakovaně trestaných odsouzených, což v článku také není uvedeno) jako s ověřenými fakty.

Některé z okolností, které celou stížnost recidivistů výrazně znevěrohodňují a které vyplynuly z vyšetřování, autor relativizuje, nebo je neuvádí vůbec.

Vězeňská služba ČR se ohrazuje i nad skutečností, že byl článek na serveru zveřejněn i bez jejího stanoviska, reagujícího na otázky zaslané autorem článku, a to v době, kdy se tyto odpovědi připravovaly pro autora článku k odeslání.   

 

7. 11. 2014                                                                                          Vězeňská služba ČR

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová