obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

23.4.2015

Tiskové prohlášení k rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci Veselský proti České republice

Dne 23. dubna 2015 vydal Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodnutí v nadepsané věci. Dospěl v ní jednomyslně k závěru, že stížnost, v níž stěžovatel mimo jiné namítal, že odmítnutím jeho ústavní stížnosti Ústavním soudem došlo k odepření spravedlnosti a potažmo porušení jeho práva na spravedlivý proces podle článku 6 Úmluvy, je nepřijatelná pro zjevnou neopodstatněnost.

17.4.2015

Vedení ministerstva jednalo s korejskými protějšky o trestní politice a boji s korupcí

V pátek 17. dubna proběhlo na Ministerstvu spravedlnosti jednání s korejskou delegací vedenou tamním náměstkem ministra spravedlnosti, Joo-Hyunem Kimem. K návštěvě korejských představitelů rezortu justice došlo v kontextu posilující se spolupráci mezi oběma zeměmi. Korea systematicky navyšuje investice v České republice, kam také každoročně přijíždí na návštěvu stále více korejských turistů. Důležitost vzájemných vztahů potvrdila i únorová cesta předsedy vlády Bohuslava Sobotky do Korejské republiky a uzavření tzv. strategického partnerství.

13.4.2015

Ministr Pelikán na kongresu OSN v Dauhá: Úmluva o počítačové kriminalitě Rady Evropy by se měla stát základem pro mezinárodní spolupráci při potírání kyber zločinu

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán vystoupil na úvod Trestního kongresu Organizace spojených národů, který se koná od uplynulého víkendu do 19. dubna 2015 v hlavním městě Kataru, Dauhá. Hlavním cílem 13. ročníku akce je zahrnout problematiku prevence kriminality a trestní odpovědnosti do širší agendy OSN, podpořit a prosazovat vládu práva na národní i mezinárodní úrovni, a zapojit do řešení této problematiky veřejnost. Kongres, kterého se účastní zástupci téměř stovky členských států OSN včetně desítek ministrů spravedlnosti, zahájil mimo jiné generální tajemník OSN Pan Ki-mun.