obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

28.5.2015

Ministr spravedlnosti dnes přijal slib nových státních zástupců, soudních znalců, tlumočníka, soudního exekutora a notářských kandidátů

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes při slavnostní ceremonii přijal do svých rukou slib třinácti nových státních zástupců, čtrnácti soudních znalců, jednoho tlumočníka, jednoho soudního exekutora a sedmi notářských kandidátů.

27.5.2015

Státním tajemníkem úřadu Ministerstva spravedlnosti je Jan Lišák

Ministerstvo spravedlnosti má od dnešního dne svého státního tajemníka. Stal se jím Jan Lišák, který několik let působil na ministerstvu jakožto ředitel personálního odboru. Do funkce jej dnes, na základě výsledků výběrového řízení, jmenoval náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.

26.5.2015

Efektivita justice, problém insolvencí a firem s netransparentní vlastnickou strukturou řeší všechny středoevropské státy EU, konstatoval ministr Pelikán na zasedání ministrů Visegrádské skupiny

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se zúčastnil zasedání ministrů spravedlnosti Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky. Jednání zemí Visegrádské skupiny (V4) se v Bratislavě účastnili také ministři Slovinska a Chorvatska. Předmětem jednání byly otázky reformy a efektivity justice, problematika insolvencí a také hledání společného stanoviska k problematice úřadu evropského veřejného žalobce.