obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

1.7.2015

Náměstci složili služební slib: začíná nová kapitola v profesionalizaci fungování ministerstva

Náměstci pro řízení sekcí v Ministerstvu spravedlnosti dnes složili služební slib do rukou státního tajemníka úřadu Jana Lišáka. Ostatní vedoucí zaměstnanci, resp. ředitelé odborů a vedoucí oddělení, spadajících pod režim státní služby, složí slib do konce července. V souvislosti s aplikací zákona o státní službě byla již v červnu dokončena reorganizace, jejímž prostřednictvím ministr Pelikán usiluje o další profesionalizaci úřadu a posílení jeho efektivity. K tomu poslouží především zformování silného legislativního centra MSp, oddělení IT a posílení dohledových složek úřadu.

26.6.2015

Sto dnů ve znamení transparence: Ministr Pelikán zprůhlednil hospodaření rezortu justice a posvítil si na insolvenční řízení a exekutorské úřady

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán má za sebou prvních sto dnů ve funkci. Ministerstvo spravedlnosti za jeho působení spustilo webovou stránku data.justice.cz, která bude do budoucna shromažďovat všechna otevřená data z rezortu justice. Prvními zveřejněnými daty jsou faktury a přehledy smluv. Ministerstvo také posílilo dohled nad insolvenčními správci a připravilo novou legislativu, která pomůže zprůhlednit insolvenční prostředí v České republice. Ve spolupráci s Poslaneckou sněmovnou se rovněž podařilo urychleně předložit návrh na regulaci exekucí. Změny v osmi oblastech, z nichž pět je upraveno na základě ministerského návrhu, směřují k celkové humanizaci průběhu exekucí i k posílení dohledu nad exekutorskými úřady. Na ministerstvu také začala vznikat dlouhodobá koncepce soudnictví, tzv. Bílá kniha justice.

22.6.2015

Probační a mediační služba přivítala norské kolegy

Od úterý 16. 6. 2015 do čtvrtka 18. 6. 2015 se uskutečnilo další setkání Probační a mediační služby (PMS) se zástupci The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem třídenní návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace, práci s pachateli a obětmi trestných činů.