obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

21.7.2016

Ministr Robert Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku na vykonavatele soudního exekutora v Ostravě, sejde se s nimi osobně

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se osobně sejde s vykonavatelem soudního exekutora a další účastnicí výkonu exekuce, kteří byli zraněni při středečním útoku v Ostravě-Hrušově. Ministr už za sebe a celý tým ministerstva vyjádřil hlubokou lítost nad celým tragickým incidentem mimo jiné i v osobním dopise poškozeným a v dopise vedení Exekutorské komory.

20.7.2016

Odstávka informačních systémů a telefonní ústředny Nejvyššího soudu

Z technických důvodů budou v čase od 12:00 hodin v pátek 22. 7. 2016 až do 8.00 hodin v pondělí 25. 7. 2016 odstaveny veškeré informační systémy Nejvyššího soudu. Mimo jiné nebudou funkční ani webové stránky Nejvyššího soudu a tedy ani vyhledávací formulář Rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu. V uvedeném čase dojde rovněž k úplné výluce telefonní ústředny.

13.7.2016

Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva

Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva Ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva („Soud“) dnes vydalo další číslo Zpravodaje této kanceláře. Zpravodaj je elektronickým čtvrtletníkem a obsahuje anotace aktuálních nejvýznamnějších rozsudků a rozhodnutí Soudu, které jsou přehledně členěny podle oblastí, jichž se jednotlivé judikáty týkají.