obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

21.11.2014

Návrh nového trestního řádu má po dnešku jasnější kontury

Na Ministerstvu spravedlnosti se dnes uskutečnilo důležité jednání Komise pro nový trestní řád. Poradní orgán ministryně spravedlnosti v čele s prof. Pavlem Šámalem projednal základní východiska a zásady, na nichž by měl být nový procesní kodex postaven. Zákon počítá s přesunutím těžiště trestního řízení z přípravné fáze do hlavního líčení, s posílením procesní odpovědnosti státních zástupců i s výrazným zlepšením postavení poškozených. Materiál, který dnes komise schválila, svým charakterem a rozsahem odpovídá věcnému záměru zákona, a ministryně spravedlnosti jej předloží vládě k projednání.

21.11.2014

Předsedou řídícího výboru pro lidská práva Rady Evropy byl opět zvolen Vít Alexander Schorm

Řídící výbor pro lidská práva Rady Evropy na svém 82. zasedání ve Štrasburku jednomyslně znovu zvolil svým předsedou vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva JUDr. Víta Alexandra Schorma.

21.11.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková jednala se svou gruzínskou kolegyní Theou Tsulukiani

Setkání se uskutečnilo z iniciativy gruzínské strany a předmětem jednání byl především zájem gruzínské delegace o předávání zkušeností České republiky s přípravou na vstup do Evropské unie a implementací evropského práva do národní legislativy.