obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

29.11.2016

Další nové projekty v oblasti chovu zvířat představila Věznice Jiřice

Po úspěšném zavedení chovu včel do českých věznic, přichází nyní Vězeňská služba ČR s dalšími projekty v oblasti chovu zvířat ve věznicích. Nové projekty dnes slavnostně zahájili ministr spravedlnosti Robert Pelikán a generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal. Jedním z cílů těchto projektů je jejich využití jako nové formy zaměstnávání odsouzených.

23.11.2016

Snížení rizika korupce na soudech a efektivnější veřejné opatrovnictví: Vláda schválila dvě novely Ministerstva spravedlnosti

Vláda dnes schválila dvě novely předložené Ministerstvem spravedlnosti ČR, které přináší významné změny do zákona o soudech a soudcích a do úpravy veřejného opatrovnictví. Novela zákona o soudech a soudcích přináší úpravu v podobě zavedení automatického generátoru přidělování věcí na soudech, který oproti současné právní úpravě vyloučí možnost ovlivnit, který soudce, senát nebo soudní oddělení bude napadnutou věc řešit, čímž přispěje ke snížení korupčního rizika na soudech. Druhá novela přináší ulehčení situace menším obcím, které nezvládají agendu tzv. veřejného opatrovnictví.

23.11.2016

Zchátralý areál věznice v Uherském Hradišti stále čeká na převod

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zatím nemůže zadat studii využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti, která má vést k vybudování Muzea totality a k záchraně této významné kulturní památky. Stále totiž nedošlo k převodu areálu z Okresního soudu v Uherském Hradští na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), bez kterého není ze zákona možné studii zadat. Převod areálu na ÚZSVM je první krok předpokládaný Memorandem o spolupráci ve věci budoucího využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti.