obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

18.9.2014

Lidé si nejčastěji stěžují na exekuce spojené se zabavováním movitých věcí

Ačkoliv od roku 2011 klesá počet exekucí a loni jich soudy v České republice nařídily již „jen“ 714 tisíc, lidé proti tomuto způsobu vymáhání pohledávek uplatňují stále velké množství stížností. Jejich prověřováním se na Ministerstvu spravedlnosti zabývá odbor státního dohledu. Zároveň ze zákona dohlíží nad činností soudních exekutorů i dalších právnických profesí, na něž stát delegoval část svých pravomocí nebo se je rozhodl nějakým způsobem regulovat. Kompetence ministerstva coby dohledového orgánu přiblížil Mgr. Marek Szabo, vedoucí oddělení právnických profesí.

17.9.2014

Ministryně spravedlnosti jednala se svým bavorským protějškem o společném postupu proti drogové kriminalitě v příhraničí

Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes jednala s bavorským ministrem spravedlnosti Winfriedem Bausbackem o prohloubení vzájemné spolupráce v boji proti drogové kriminalitě v příhraniční oblasti. Během jednání v bavorském Hofu a českém Sokolově se oba vrcholní představitelé exekutivy shodli na tom, že státy, jichž se současný problém narůstajícího množství drog v regionu týká, musí spolu nadále ještě intenzivněji spolupracovat a vyměňovat si poznatky.

15.9.2014

Výběrová komise doporučila na předsedu Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboše Dörfla

Ve výběrovém řízení na funkci předsedy Krajského soudu v Ústí nad Labem zvítězil předseda senátu Vrchního soudu v Praze Luboš Dörfl. Dnes o tom rozhodla pětičlenná výběrová komise. Vítěze výběrového řízení navrhne komise ministryni spravedlnosti jako nejvhodnějšího kandidáta do funkce předsedy ústeckého krajského soudu.