obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

30.9.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zahájila odborný seminář o možnostech přísnějšího postihu dopravních deliktů

Problematice přísnějšího postihu v oblasti bezpečnosti silničního provozu se věnoval odborný seminář Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti, kterého se zúčastnil ministr vnitra Milan Chovanec, ministryně spravedlnosti Helena Válková, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, soudce Nejvyššího soudu Pavel Šámal, policejní prezident Tomáš Tuhý a další experti.

30.9.2014

Prezident republiky jmenoval předsedy krajských soudů v Brně a Ústí nad Labem

Prezident republiky Miloš Zeman dnes předal na Pražském hradě jmenovací dekret dvěma novým předsedům krajských soudů - Milanu Bořkovi, který od 1. října tohoto roku povede Krajský soud v Brně, a Luboši Dörflovi, který k témuž datu převezme vedení Krajského soudu v Ústí nad Labem.

29.9.2014

Ministerstvo spravedlnosti intenzivně pracuje na zajištění bezproblémového chodu nové verze veřejného rejstříku

Ministerstvo spravedlnosti intenzivně pracuje na co nejrychlejší nápravě technických problémů, které se vyskytly při zavádění nové verze veřejného rejstříku. Ministryně spravedlnosti Helena Válková vytvořila pracovní skupinu, která má za úkol situaci řešit. Na dnešním jednání s ministryní se dodavatel nové verze systému, společnost Corpus Solutions, zavázal, že nejzávažnější závady odstraní do středy 1. října. Ministerstvo spravedlnosti již nicméně vůči společnosti uplatnilo a bude uplatňovat další sankce za problematický přechod na novou verzi.