obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

21.8.2014

Je ve veřejném zájmu udělat změny co nejdříve

Soudkyně tribunálu Soudního dvora Evropské unie prof. JUDr. Irena Pelikánová, DrSc. momentálně zasedá ve čtyřčlenné expertní komisi, která pomáhá ministerstvu s přípravou novely občanského zákoníku. Její názor na podobu a rozsah novelizace jsme zjišťovali v přestávce mezi intenzivními jednáními, která probíhala minulý týden v prostorách Zotavovny Přední Labská.

20.8.2014

Ministerstvo spravedlnosti uveřejňuje pracovní verzi návrhu změn občanského zákoníku

V reakci na mimořádný zájem odborné veřejnosti se Ministerstvo spravedlnosti rozhodlo uveřejnit pracovní verzi připravovaného návrh změn občanského zákoníku. Konkrétně nyní první část, kterou již ministerstvo prokonzultovalo s expertní komisí a v pondělí zaslalo k oponentuře prof. Karlu Eliášovi.

20.8.2014

Náměstek ministryně spravedlnosti Vladimír Zimmel navštívil věznice Brno, Rapotice a Mírov

Nový náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, který minulý týden nastoupil do úřadu, se v pondělí v rámci své první pracovní cesty blíže seznámil s problematikou vězeňství. Prohlédl si Vazební věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno a věznice Mírov a Rapotice. Náměstka doprovázel generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek, vrchní ředitel jeho kanceláře Robert Káčer a ředitelka Probační a mediační služby ČR Jitka Čádová.