obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

26.4.2016

Ministr spravedlnosti a nejvyšší státní zástupce po jednání s německou a polskou justicí: Prodej pyrotechniky v Česku by se měl zpřísnit

Další z řady společných jednání mezi zástupci české, bavorské, saské a polské justice upozornilo na problém snadno dostupné pyrotechniky z Česka. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se spolu se svými protějšky shodli na tom, že skladování a prodej výbušnin v tuzemsku je třeba důkladněji kontrolovat.

26.4.2016

Multilaterální seminář na téma Evropská úmluva o lidských právech

Ministerstvo spravedlnosti ČR společně s Norskem uspořádalo cyklus multilaterálních seminářů s cílem usnadnit aplikaci Evropské úmluvy o lidských právech v soudním systému. Seminářů se účastnili odborníci z České republiky, Polska, Rumunska, Litvy a Norska. Cyklus nese název „Evropská úmluva o lidských právech jako integrální součást soudní metodologie – odůvodnění soudních rozhodnutí“. Semináře byly určeny především pro soudce odvolacích soudů a soudce trestních soudů.

21.4.2016

Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva

Ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva („Soud“) dnes vydalo další číslo Zpravodaje této kanceláře. Zpravodaj je elektronickým čtvrtletníkem a obsahuje anotace aktuálních nejvýznamnějších rozsudků a rozhodnutí Soudu, které jsou přehledně členěny podle oblastí, jichž se jednotlivé judikáty týkají.