obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

25.11.2015

Dva evropské projekty v režii ministerstva míří do finále: zlepšily úroveň znalostí úředníků v oblasti nového soukromého práva a projektového řízení

Ministerstvo spravedlnosti přes rok a půl organizovalo dva projekty určené zaměstnancům státní správy. První projekt pomohl zorientovat se v množství změn, jež přinesl nový občanský zákoník a další související předpisy nového soukromého práva. Druhý projekt se zaměřoval na zlepšení kvality řízení a projektového managementu v organizačních složkách Ministerstva spravedlnosti. Oba projekty, o něž byl mezi úředníky velký zájem, končí v listopadu tohoto roku. Na jejich financování se z převážné části podílela Evropská unie.

20.11.2015

Ministři spravedlnosti a vnitra v Bruselu jednali o bezpečnostní situaci v Evropě

V pátek 20. listopadu 2015 se v Bruselu uskutečnila mimořádná Rada ministrů pro spravedlnost a vnitřní věci. Rada se po teroristických útocích v Paříži zabývala protiteroristickými opatřeními a justiční reakcí na radikalizaci. Za Českou republiku se jednání zúčastnil ministr vnitra Milan Chovanec a ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

19.11.2015

Ministr Pelikán jednal se svým bavorským protějškem Bausbackem o boji proti příhraniční drogové kriminalitě

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se dnes v Mnichově setkal se svým bavorským protějškem Winfriedem Bausbackem. Na programu bylo především jednání o potírání kriminality spojené s distribucí drog, resp. pervitinu v příhraničních oblastech. Podle německého ministra je pervitin nebezpečnější než heroin.