obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

24.11.2014

Z mise EULEX v Kosovu se vrátil jeden z českých státních zástupců, informoval vedení rezortu o práci mise

Náměstek ústavněprávního a mezinárodního úseku Ministerstva spravedlnosti Petr Jäger dnes přijal státního zástupce Miroslava Pecku, který se vrátil po tříletém působení v civilní misi EULEX v kosovské Prištině. Státní zástupce informoval vedení ministerstva o práci mise a celkové situaci v kosovské justici. Čeští justiční experti se v Kosovu podílejí na zlepšení a posílení tamního fungování rezortu justice tak, aby odpovídalo evropským standardům.

21.11.2014

Návrh nového trestního řádu má po dnešku jasnější kontury

Na Ministerstvu spravedlnosti se dnes uskutečnilo důležité jednání Komise pro nový trestní řád. Poradní orgán ministryně spravedlnosti v čele s prof. Pavlem Šámalem projednal základní východiska a zásady, na nichž by měl být nový procesní kodex postaven. Zákon počítá s přesunutím těžiště trestního řízení z přípravné fáze do hlavního líčení, s posílením procesní odpovědnosti státních zástupců i s výrazným zlepšením postavení poškozených. Materiál, který dnes komise schválila, svým charakterem a rozsahem odpovídá věcnému záměru zákona, a ministryně spravedlnosti jej předloží vládě k projednání.

21.11.2014

Předsedou řídícího výboru pro lidská práva Rady Evropy byl opět zvolen Vít Alexander Schorm

Řídící výbor pro lidská práva Rady Evropy na svém 82. zasedání ve Štrasburku jednomyslně znovu zvolil svým předsedou vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva JUDr. Víta Alexandra Schorma.