obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

9.10.2015

Osobní údaje a mezinárodní policejní spolupráce: o společném postupu jednali ministři spravedlnosti EU

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán vedl jednání české delegace na setkání ministrů spravedlnosti zemí Evropské unie, které se uskutečnilo dne 9. října 2015 v Lucemburku. Na programu jednání byly důležité návrhy z oblasti trestního práva a ochrany osobních údajů a rovněž se ministři věnovali problematice migrační krize se zaměřením na aspekty justiční spolupráce a boje proti xenofobii.

8.10.2015

Tiskové prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci Fuxová proti České republice

Svým rozhodnutím ze dne 15. září 2015, zveřejněným dnes, Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku odmítl stížnost, v níž stěžovatelka mimo jiné namítala porušení svého práva na respektování rodinného života ve smyslu článku 8 Evropské úmluvy o lidských právech.

6.10.2015

Společně proti drogové kriminalitě – ministr spravedlnosti jednal s německým protějškem o přeshraniční spolupráci

Výroba i distribuce. V souvislosti s pervitinem drží Česká republika v obou oblastech nechvalné evropské prvenství. O tom, jak tomu společně bránit, diskutovali dnes v Drážďanech ministr Robert Pelikán a saský ministr spravedlnosti Sebastian Gemkow.