obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

27.10.2016

Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva

Ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva („Soud“) dnes vydalo další číslo Zpravodaje této kanceláře.

26.10.2016

Poslanecká sněmovna schválila změny v úpravě svéprávnosti

Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu občanského zákoníku, která prodlužuje dobu pro přezkumy všech osob, které byly před rokem 2014 omezeny či zbaveny způsobilosti k právním úkonům, ze tří na pět let. Změna zákona byla nutná z důvodu větší ochrany osob s omezenou svéprávností.

18.10.2016

Projekt videokonferencí v justici pokračuje a přinesl první úspory

Ministerstvo spravedlnosti zahájilo v dubnu letošního roku instalaci videokonferencí v resortu justice s plánem ušetřit na nákladech na eskorty k výslechům. V rámci testovací etapy projektu bylo dodnes úspěšně zavedeno 143 videokonferenčních zařízení na víc než stovce míst napříč celou justicí.

14.10.2016

Ministři spravedlnosti jednali o efektivnějším boji s podvody

Dnes se konala justiční část Rady ministrů spravedlnosti a vnitra Evropské unie. Ministři spravedlnosti se zaměřili především na návrhy, které by měly zefektivnit boj s podvody směřovaným proti finančním zájmům Evropské unie. Českou delegaci vedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

14.10.2016

Boj proti obchodu s chudobou: Ministr Pelikán představil novely, které pomohou dlužníkům i věřitelům

Boj proti obchodu s chudobou a za férovější exekuce zůstává jednou z hlavních priorit ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Do legislativního procesu odeslalo Ministerstvo spravedlnosti návrhy, které se problematikou zadlužení zabývají hned na několika úrovních.

Strana 1/87