obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

22.9.2016

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a ředitelka PMS Andrea Matoušková představili novou strategii v boji proti předluženosti

Ministr Robert Pelikán a ředitelka Probační a mediační služby (PMS) Andrea Matoušková na společné tiskové konferenci představili aktuální kroky ministerstva a PMS směrem k nastavení transparentnějších podmínek oddlužení a efektivní pomoci dlužníkům s trestní minulostí.

22.9.2016

Tiskové prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci Sedlák proti České republice

Dnes zveřejněným rozhodnutím ze dne 30. srpna 2016 Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku odmítl pro zjevnou neopodstatněnost stížnost, ve které stěžovatel namítal porušení svého práva na spravedlivý proces zaručeného článkem 6 Evropské úmluvy o lidských právech v souvislosti s tvrzenou podjatostí samosoudkyně rozhodující v jeho trestní věci.

1.9.2016

Ministerstvo spravedlnosti zahájilo provoz dětské skupiny

Za přítomnosti ministra Roberta Pelikána zahájila dnes na Ministerstvu spravedlnosti svůj provoz dětská skupina Justinka. Ministerstvo tak vychází vstříc zaměstnancům a poskytuje jim benefit prostřednictvím péče a vzdělávání dětí předškolního věku. Dětská skupina má kapacitu 10 dětí a je určena pro děti od dvou let do zahájení povinné školní docházky.

30.8.2016

Česká soudkyně Ivana Hrdličková byla znovuzvolena předsedkyní Zvláštního tribunálu pro Libanon

Česká soudkyně Ivana Hrdličková byla znovuzvolena předsedkyní Zvláštního tribunálu pro Libanon na období dalších 18 měsíců, od 1. září 2016. Náměstek ministra sekce mezinárodní a ústavněprávní Petr Jäger zaslal Ivaně Hrdličkové gratulační dopis k jejímu znovuzvolení, a zároveň vyjádřil uznání a poděkování za její dlouhodobou práci na tomto mezinárodním soudu.

29.8.2016

Ve Věznici Vinařice odstartoval projekt zaměstnávání odsouzených v call centru

Ve Věznici Vinařice dnes odstartoval projekt zaměstnávání vězňů, kteří budou pracovat v nově vybudovaném call centru přímo v nápravném zařízení. Projekt je dalším krokem v naplňování priorit Ministerstva spravedlnosti a Vězeňské služby, jejichž cílem je zvyšovat zaměstnanost vězňů v České republice na maximum.

Strana 1/84

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D