obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

26.5.2016

Stanovisko MSp k věci přidělování přísedících u Krajského soudu v Brně

Po nepřesnostech, které se v médiích objevily v posledních dnech, bychom rádi uvedli na pravou míru informace ohledně přidělování přísedících u Krajského soudu v Brně od roku 2013. Způsob sestavování rozvrhu práce a pravidla přísedících u příslušného soudu Ministerstvo spravedlnosti prověřilo a v souladu s Nejvyšším soudem, který se otázkou zabýval v roce 2013, došlo k závěru, že senát podle všech dostupných podkladů nebyl obsazován v rozporu se zákonem.

23.5.2016

Výslechy pomocí videokonferencí: projekt Ministerstva spravedlnosti ušetří desítky milionů korun

Ministerstvo spravedlnosti začalo s instalací zařízení, které propojí soudy, státní zastupitelství a věznice prostřednictvím videokonferencí. Ušetří tak milionové náklady na eskorty.

18.5.2016

Zaměstnání odsouzených jako cesta ke snížení recidivy: ministr Pelikán jednal v drážďanské věznici se svým protějškem Gemkowem

Ministři spravedlnosti v prostředí jedné z nejmodernějších německých věznic jednali o tom, jak zvýšit zaměstnanost odsouzených. Podle saského ministra spravedlnosti Sebastiana Gemkowa toto zařízení v praxi ukazuje, že získání pracovních návyků pomáhá snížit recidivu.