obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

26.7.2016

Vláda projedná novelu trestního zákoníku: financování a podpora terorismu budou snadněji postižitelné

Vláda zítra projedná novelu trestního zákoníku z dílny Ministerstva spravedlnosti, která zefektivní trestněprávní postih trestných činů spojených s terorismem. Novela mimo jiné chce zavést jako samostatné trestné činy financování terorismu, a také jeho propagaci a podporu. Novou úpravu trestního zákoníku připravilo Ministerstvo spravedlnosti jako odpověď na volání mezinárodních organizací po účinnějších nástrojích českého práva na současné teroristické hrozby.

21.7.2016

Ministr Robert Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku na vykonavatele soudního exekutora v Ostravě, sejde se s nimi osobně

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se osobně sejde s vykonavatelem soudního exekutora a další účastnicí výkonu exekuce, kteří byli zraněni při středečním útoku v Ostravě-Hrušově. Ministr už za sebe a celý tým ministerstva vyjádřil hlubokou lítost nad celým tragickým incidentem mimo jiné i v osobním dopise poškozeným a v dopise vedení Exekutorské komory.

20.7.2016

Odstávka informačních systémů a telefonní ústředny Nejvyššího soudu

Z technických důvodů budou v čase od 12:00 hodin v pátek 22. 7. 2016 až do 8.00 hodin v pondělí 25. 7. 2016 odstaveny veškeré informační systémy Nejvyššího soudu. Mimo jiné nebudou funkční ani webové stránky Nejvyššího soudu a tedy ani vyhledávací formulář Rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu. V uvedeném čase dojde rovněž k úplné výluce telefonní ústředny.