obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministr spravedlnosti odvolal vrchního státního zástupce

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes rozhodl o odvolání pražského vrchního státního zástupce Jiřího Kulvejta.  Vyhověl tak návrhu nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké. Ta svůj návrh odůvodnila rozdílným pohledem na řízení Vrchního státního zastupitelství v Praze a průtahy v některých případech.

 

Ministr spravedlnosti od nástupu do své funkce vnímá napětí mezi vedením Vrchního státního zastupitelství a Nejvyššího státního zastupitelství kvůli způsobu řízení úřadu. Proto se důkladně seznámil se situací na Vrchním státním zastupitelství v Praze a i přes nesporné osobnostní a odborné kvality Jiřího Kulvejta se přiklonil k názoru, že Vrchnímu státnímu zastupitelství prospěje změna ve způsobu řízení. 

 

Ministr spravedlnosti a Jiří Kulvejt se setkali, celou věc projednali a na odvolání z funkce vrchního státního zástupce se dohodli.

 

Nástupcem Jiřího Kulvejta bude v následujících dnech jmenován Vlastimil Rampula, kterého ministrovi navrhuje do funkce nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká, a jehož jmenování svým doporučením podpořil též Jiří Kulvejt. Vlastimil Rampula dosud působil na Nejvyšším státním zastupitelství jako vedoucí odboru závažné hospodářské a finanční kriminality, před tím byl státním zástupcem Vrchního státního zastupitelství v Praze na tomtéž úseku.

 

Ministr spravedlnosti v té souvislosti předpokládá, že právě této trestné činnosti bude Vlastimil Rampula ve své nové funkci věnovat zvýšenou pozornost. Očekává tedy razantnější přístup v postihování hospodářské kriminality a korupce.

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová