obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

26.5.2016

Stanovisko MSp k věci přidělování přísedících u Krajského soudu v Brně

Po nepřesnostech, které se v médiích objevily v posledních dnech, bychom rádi uvedli na pravou míru informace ohledně přidělování přísedících u Krajského soudu v Brně od roku 2013. Způsob sestavování rozvrhu práce a pravidla přísedících u příslušného soudu Ministerstvo spravedlnosti prověřilo a v souladu s Nejvyšším soudem, který se otázkou zabýval v roce 2013, došlo k závěru, že senát podle všech dostupných podkladů nebyl obsazován v rozporu se zákonem.

23.5.2016

Výslechy pomocí videokonferencí: projekt Ministerstva spravedlnosti ušetří desítky milionů korun

Ministerstvo spravedlnosti začalo s instalací zařízení, které propojí soudy, státní zastupitelství a věznice prostřednictvím videokonferencí. Ušetří tak milionové náklady na eskorty.

18.5.2016

Zaměstnání odsouzených jako cesta ke snížení recidivy: ministr Pelikán jednal v drážďanské věznici se svým protějškem Gemkowem

Ministři spravedlnosti v prostředí jedné z nejmodernějších německých věznic jednali o tom, jak zvýšit zaměstnanost odsouzených. Podle saského ministra spravedlnosti Sebastiana Gemkowa toto zařízení v praxi ukazuje, že získání pracovních návyků pomáhá snížit recidivu.

12.5.2016

Držitelé datových schránek mohou získat zdarma výpis z Rejstříku trestů

Postačí k tomu vyplnění jednoduchého formuláře na Portálu veřejné správy v rámci aplikace CzechPOINT@home. Výpis z Rejstříku trestů pak dojde během okamžiku do datové schránky jejího držitele. Výpis v elektronické podobě je veřejnou listinou, a tudíž v rámci elektronické komunikace osvědčuje bezúhonnost stejně jako výpis v podobě listinné.

6.5.2016

Běh se žlutou stužkou: netradiční štafetu s mottem „uteč předsudkům“ podpořilo Ministerstvo spravedlnosti

Na trať pražského maratonu se v neděli 8. května postaví štafeta složená z vězňů, bývalých odsouzených a příslušníků vězeňské služby. Spojovat je bude žlutá stužka jako symbol předsudků, které zaměstnávání osob po výkonu trestů provázejí.

Strana 1/81

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D