obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

MSp v médiích

Česká justice (6.2.2016): Rozhovor s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem

Otevření debaty o Bílé knize justice nebylo ideální, přiznává ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Jak se vyrovnává s kritikou, která na jeho stranu ze soustavy často zaznívá, řekl v exkluzivním rozhovoru pro Českou justici. Prozradil také, zda je zákon o státním zastupitelství politikum a zda by o něm takto měli představitelé státních zastupitelství mluvit.

HN (25.1.2016): Rozhovor s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem

Soudci rozhodují o osudech jiných většinou dlouhých 40 let a bez možnosti, že by je někdo odvolal, vysvětluje ministr spravedlnosti Robert Pelikán, proč chce zavést „soudce na zkoušku“. Tedy mladé právníky po škole, kteří si po tříleté přípravě nejdřív osahají, jaké je to, pracovat u soudu. A když je ti starší zkušení soudci doporučí, dostanou se mezi tuto elitu. „Cesta k tomu, aby se člověk stal soudcem, musí být jasná a těžká,“ říká Pelikán.

Konkursní noviny (14. 15. 2015): Rozhovor s náměstkem ministra spravedlnosti Michalem Fraňkem o dohledu nad insolvenčními správci

Účastníci dubnové mezinárodní vědecké konference Insolvence 2015, kterou uspořádala Vysoká škola ekonomická v Praze, vyslechli mimo jiné i zajímavou přednášku nazvanou "Výkon dohledové činnosti Ministerstva spravedlnosti ČR", kterou prezentoval náměstek ministra spravedlnosti pro legislativu a justici Michal Franěk. Ten poskytl po přednášce rozhovor Konkursním novinám.

Ad Notam (24. 4. 2015): Rozhovor s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán hovořil s prezidentem Notářské komory ČR Radimem Neubauerem například o roli notáře ve 21. století. „Notář není nějaká drahá sekretářka, ale spíš jakýsi ombudsman,“ říká v rozhovoru pro nové číslo notářského časopisu ministr.

Právo (14. 4. 2015): Rozhovor s ministrem Robertem Pelikánem o českém právním systému

Ministr Robert Pelikán pro Právo v rozhovoru s Jindřichem Ginterem: Právní systém v Česku je zneužíván ke kriminalizaci lidí, kteří někoho štvou, ale nic neprovedli. Stejně tak zákony vytvořené k řešení dluhů jsou zneužívány k obohacování na úkor druhých. Na druhou stranu mnozí lidé nemají přístup k právní ochraně, když je poškodí třeba insolvenční správce nebo instituce.

Právní rádce (13.4.2015): Rozhovor s náměstkem Michalem Fraňkem

Rozhovor s náměstkem Fraňkem udělal Jaroslav Kramer: Náměstek ministra spravedlnosti pro úsek justiční a legislativní Michal Franěk nemá politické ambice, je prý výhradně úředník. Plány má přesto velké. Jak moc se budou měnit zaběhlé legislativní koleje a co si chce Franěk počít se studenty?

Hospodářské noviny (2. 3. 2015): Rozhovor s Robertem Pelikánem k problematice insolvencí

Ať nastavíme zákon jakkoliv, nezabráníme zneužívání insolvencí, říká kandidát na ministra spravedlností Robert Pelikán v rozhovoru pro Hospodářské noviny, který je dostupný i na serveru iHned.cz (http://archiv.ihned.cz/c1-63617030-robert-pelikan-vsichni-vedi-odkud-jde-dym).

Strana 1/3

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová