obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Rozhovory

O institutu vykázání se v Palestině teprve začíná mluvit, říká česká státní zástupkyně a expertka na stíhání domácího násilí Věra Linhartová

Státní zástupkyně Věra Linhartová se v zimě vrátila po tříletém působení v civilní misi Evropské unie v palestinském Ramalláhu. V misi EUPOL COPPS pracovala od ledna 2012 jako expertka se specializací na vyšetřování trestných činů. Do mise byla vyslána jako první expertka Ministerstva spravedlnosti, a dlouho byla také jediným zástupcem České republiky v misi. Při své práci v Palestině se JUDr. Linhartová zaměřila na zlepšování spolupráce mezi palestinskou policií a státním zastupitelstvím, nastavení standardů vyšetřování domácího násilí a školení místních složek. Se svými zkušenostmi se podělila v interview pro tiskový odbor ministerstva.

M. Pecka: V Kosovu prokurátor vede v zásadě celé vyšetřování

V rozhovoru o fungování kosovské justice to říká český státní zástupce Miroslav Pecka, který působil tři roky - až do podzimu 2014 - v civilní misi EULEX v kosovské Prištině. Čeští justiční experti se v Kosovu podílejí na zlepšení a posílení tamního fungování rezortu justice tak, aby odpovídalo evropským standardům. Unijní mise EULEX začala v bývalé jihosrbské provincii působit před šesti lety s cílem posílit právní stát. EU loni v červnu prodloužila mandát mise o další dva roky. V zemi pracuje celkem asi 2 000 domácích i zahraničních zástupců EULEXu s ročním rozpočtem kolem 111 milionů eur. Jak vypadá zkušenost českého justičního experta v tamním prostředí, se dozvíte v následujícím interview.

Rozhovor s prvním náměstkem ministryně Robertem Pelikánem v médiích

Ministerstvo spravedlnosti chce dokončit přípravu novely NOZ do konce léta. Přečtěte si podrobnosti v rozhovoru s náměstkem Robertem Pelikánem, který práce na novele vede.

Strana 1/1

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová