obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

19.8.2014

Ministryně spravedlnosti poslala koaličním partnerům část pracovní verze návrhu novely občanského zákoníku

Ministryně spravedlnosti Helena Válková odeslala dopis předsedům koaličních stran s informací o průběhu přípravy novely občanského zákoníku. Legislativní tým ministerstva, vedený 1. náměstkem Robertem Pelikánem, konzultoval minulý týden návrh úpravy kodexu s čtyřčlennou expertní komisí. Ta doporučila, aby vzhledem k rozsáhlosti a složitosti zákoníku byl materiál projednáván po částech. Ministryně dnes poslala koaličním partnerům k posouzení první část návrhu novely. Stejný materiál byl včera předán k oponentuře i hlavnímu autorovi zákoníku Karlu Eliášovi.

19.8.2014

Do CRABu jsme se zapojili už v pilotní části

Více než dvě stovky justičních budov od těch nejmodernějších až po historické objekty, zakázky za stovky milionů korun, centrální nákupy i dislokace, to všechno má na starosti investiční odbor Ministerstva spravedlnosti ČR. „Nečekáme, až nám úspory někdo nařídí, ale sami hledáme cesty, jak jich dosáhnout“, říká Ing. Markéta Pohl, ředitelka Investičního odboru MSp.

19.8.2014

Náměstek mezinárodní sekce MSp Jäger jednal s ředitelem Agentury EU pro základní práva Kjaerumem o budoucím vývoji problematiky základních práv v EU

Náměstek mezinárodní sekce Ministerstva spravedlnosti Petr Jäger se sešel k jednání s Mortenem Kjaerumem, ředitelem Agentury EU pro základní práva (FRA). Úkolem agentury je poskytovat pomoc a odborné znalosti o otázkách základních práv orgánům Evropské unie a členských států. Hlavními tématy byl návrh na rozšíření pravomocí Agentury a návrh na posílení ochrany principů právního státu v EU.