obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

31.10.2014

Ministerstvo spravedlnosti znovu odstartovalo projekt elektronického monitorovacího systému

Náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel jmenoval pracovní skupinu EMSON (Elektronický monitorovací systém „ON“), jejímž primárním cílem je příprava podkladů k realizaci veřejné zakázky na zavedení elektronického monitorovacího systému pro trestní justici. Pracovní skupinu kromě specialistů Ministerstva spravedlnosti tvoří zástupci Probační a mediační služby, Vězeňské služby ČR a Institutu pro kriminologii a sociální prevenci. V týmu jsou zařazeni odborníci na informační technologie, veřejné zakázky, legislativu a strategii uplatňování trestní politiky.

29.10.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková jednala se spolkovým ministrem spravedlnosti Rakouské republiky Wolfgangem Brandstetterem.

Oba ministři dopoledne diskutovali zkušenosti s kodifikací občanského práva na národní úrovni a implementací práva EU. Tématem jednání byla i organizace státních zastupitelství. Na závěr společného jednáni oba ministři odpoledne slavnostně odhalili pamětní desku pražskému rodákovi Hansi Kelsenovi, který je otcem dodnes platné rakouské ústavy.

28.10.2014

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval generálního ředitele Vězeňské služby ČR Pavla Ondráška do hodnosti brigádního generála

Prezident republiky Miloš Zeman dnes na návrh ministryně spravedlnosti Heleny Válkové jmenoval generálního ředitele Vězeňské služby ČR Pavla Ondráška do hodnosti brigádního generála.