obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

29.4.2016

Další krok k efektivnějšímu soudnictví: Ministerstvo spravedlnosti ustavilo pracovní skupinu k rekodifikaci procesního práva

Dnes se poprvé sešla na ministerstvu spravedlnosti pracovní skupina, jejímž cílem je vytvoření věcného záměru civilního řádu soudního. Jejími členy jsou uznávaní odborníci na procesní právo, konkrétně JUDr. Petr Lavický, prof. JUDr. Alena Winterová, JUDr. Bohumil Dvořák, JUDr. Jiří Spáčil, JUDr. Zdeněk Pulkrábek a JUDr. Eva Dobrovolná.

26.4.2016

Ministr spravedlnosti a nejvyšší státní zástupce po jednání s německou a polskou justicí: Prodej pyrotechniky v Česku by se měl zpřísnit

Další z řady společných jednání mezi zástupci české, bavorské, saské a polské justice upozornilo na problém snadno dostupné pyrotechniky z Česka. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se spolu se svými protějšky shodli na tom, že skladování a prodej výbušnin v tuzemsku je třeba důkladněji kontrolovat.

26.4.2016

Multilaterální seminář na téma Evropská úmluva o lidských právech

Ministerstvo spravedlnosti ČR společně s Norskem uspořádalo cyklus multilaterálních seminářů s cílem usnadnit aplikaci Evropské úmluvy o lidských právech v soudním systému. Seminářů se účastnili odborníci z České republiky, Polska, Rumunska, Litvy a Norska. Cyklus nese název „Evropská úmluva o lidských právech jako integrální součást soudní metodologie – odůvodnění soudních rozhodnutí“. Semináře byly určeny především pro soudce odvolacích soudů a soudce trestních soudů.