obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

9.12.2016

Efektivnější boj s podvody a diskuse o digitální agendě byly tématem jednání ministrů spravedlnosti EU

Dne 8. prosince 2016 se konala justiční část Rady Evropské unie pro spravedlnost a vnitřní věci. Ministři diskutovali o návrzích, které by měly zefektivnit boj proti podvodům proti finančním zájmům Evropské unie, a dále se věnovali velmi aktuálnímu tématu obchodování s digitálním obsahem. Českou delegaci vedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

8.12.2016

Další pomoc přetíženým soudům: Robert Pelikán navrhl prezidentovi republiky 33 nových soudců a soudkyň

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 33 nových soudců. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 31. 1. 2017. Ministr i tentokrát zohlednil dlouhodobou přetíženost některých soudů. V minulosti tento záměr aplikoval v Brně a v Ústeckém kraji.

29.11.2016

Další nové projekty v oblasti chovu zvířat představila Věznice Jiřice

Po úspěšném zavedení chovu včel do českých věznic, přichází nyní Vězeňská služba ČR s dalšími projekty v oblasti chovu zvířat ve věznicích. Nové projekty dnes slavnostně zahájili ministr spravedlnosti Robert Pelikán a generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal. Jedním z cílů těchto projektů je jejich využití jako nové formy zaměstnávání odsouzených.