obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

30.1.2015

Rada EU pro spravedlnost a vnitřní věci v Rize řešila protiteroristická opatření i digitální agendu

Ve čtvrtek a v pátek 29. a 30. ledna se uskutečnilo neformální zasedání Rady EU pro spravedlnost a vnitřní věci v Rize. Šlo o první jednání v tomto formátu za lotyšského předsednictví. Zatímco čtvrteční jednání delegací ministrů vnitra bylo primárně zaměřeno na aktuální otázky spojené s bojem proti terorismu, páteční justiční témata byla po úvodním bloku zaměřeném na justiční aspekty terorismu věnována především tzv. digitální agendě.

30.1.2015

Ministerstvo spravedlnosti ČR žádalo o prodloužení vazby pro Andranika Soghoyana a o předání výkonu rozsudku do Arménie

Ministerstvo spravedlnosti ČR tímto reaguje na médii zveřejněnou informaci, že Andranik Soghoyan, tzv. „vor v zakoně“, jehož česká justice pravomocně odsoudila k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 22 let za spáchání trestného činu vraždy a vydírání, byl v Arménii popuštěn z vazby. České Ministerstvo spravedlnosti udělalo vše pro to, aby s arménskou stranou vyjednalo možnost předání výkonu pravomocného rozsudku českého soudu do Arménie. Vydání Andranika Soghoyana do České republiky po jeho zadržení 30. 10. 2014 v Jerevanu totiž nebylo možné, protože odsouzený je státním příslušníkem Arménie, která své občany nevydává.

29.1.2015

Ministerstvo spravedlnosti ČR připravuje studii proveditelnosti projektu elektronického monitorovacího systému

Veřejná zakázka s názvem „Zpracování studie proveditelnosti zavedení elektronického monitorovacího systému pro trestní justici“ byla uveřejněna na profilu zadavatele, kterým je Probační a mediační služba ČR. Zájemci mohou podávat nabídky do 5. února 2015 do 10.00 hod.