obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

25.7.2014

Ministryně spravedlnosti vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce předsedy/předsedkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem

Ministryně spravedlnosti Helena Válková vyhlašuje nové výběrové řízení na obsazení funkce předsedy/předsedkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem. Výběrové řízení se řídí novou instrukcí o postupu při navrhování a jmenování funkcionářů soudu.

24.7.2014

Ministryně spravedlnosti seznámila premiéra s průběhem reformy justice

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes odpoledne navštívil úřad Ministerstva spravedlnosti ČR. Předmětem jednání s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou byly dosavadní a plánované práce na reformě justice. Řeč byla zejména o přípravě tzv. akutní novely občanského zákoníku, která má upravit ta ustanovení, s nimiž jsou v praxi problémy. Diskutovalo se rovněž o úpravách insolvenčního zákona a exekučního řádu, které premiér označil také za prioritu vlády.

24.7.2014

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti zavádějícím informacím redaktorky Šárky Pálkové v jejím článku Zfetovanému řidiči nahrála soudní byrokracie

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti způsobu, jakým redaktorka Lidových novin Šárka Pálková informuje o činnosti soudu v kauze řidiče, který pod vlivem drog usmrtil policistku. Článek, který dnes vyšel v Lidových novinách (s. 4) pod titulkem Zfetovanému řidiči nahrála soudní byrokracie a na serveru Lidovky.cz pod titulkem Zfetovaný řidič mohl být za mřížemi. O podmínce ale soudkyně nevěděla, považuje ministerstvo nejenom za naprosto zavádějící, ale rovněž za dehonestující ve vztahu k soudkyni, která ve věci rozhodovala.