obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

1.9.2015

Úspěšný projekt vzdělávání úředníků v oblasti nového soukromého práva: Ministerstvo spravedlnosti vydalo elektronickou publikaci k obsahu školení

Ministerstvo spravedlnosti zorganizovalo od září loňského roku do června tohoto roku několik desítek školení, během nichž představilo úředníkům státní správy a samosprávy nejvýznamnější změny, jež přinesl nový občanský zákoník a další nově přijaté předpisy. Odpovědi na nejčastější dotazy úředníků ministerstvo shromáždilo v právě vydané elektronické publikaci, která je volně ke stažení na webových stránkách ministerstva k novému občanskému zákoníku. Školení probíhala v rámci projektu spolufinancovaného Evropskou unií z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

31.8.2015

Mimořádný úspěch českého Ministerstva spravedlnosti v kauze Dahlgren: USA vůbec poprvé vydaly do ČR k trestnímu stíhání svého občana

Po dvouletém úsilí a intenzivní spolupráci českého a amerického ministerstva spravedlnosti byl v pondělí 31. srpna na základě žádosti českého ministerstva vydán do České republiky Kevin Dahlgren. Ten je v České republice trestně stíhán pro podezření z čtyřnásobné vraždy, k níž došlo v květnu 2013 v Brně – Ivanovicích. Dahlgren ihned po činu opustil území České republiky a z vídeňského letiště odletěl do Washingtonu, kde byl nicméně díky rychlé reakci orgánů činných v trestním řízení a českého Ministerstva spravedlnosti ihned zadržen a vzat do vazby. O tom, zda půjde nyní do vazby i v České republice, rozhodne Městský soud v Brně, jemuž bude po dnešním příletu do České republiky Kevin Dahlgren předán.

26.8.2015

Náměstek Vladimír Zimmel se seznámil s konceptem pracovní integrace bývalých vězňů v Úvalech

Náměstek pro trestní politiku ministra Vladimír Zimmel v úterý navštívil středočeské Úvaly, kde se seznámil s tamními zkušenostmi se zaměstnáváním a reintegrací osob s trestní minulostí. Město Úvaly a sociální firma Rubikon Centrum Servis v současnosti pilotně testují švýcarský model programů pracovní integrace. Cílem projektu je zaměstnávání lidí se záznamem v Rejstříku trestů a jejich integrace zpět do společnosti.