obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

20.8.2014

Ministerstvo spravedlnosti uveřejňuje pracovní verzi návrhu změn občanského zákoníku

V reakci na mimořádný zájem odborné veřejnosti se Ministerstvo spravedlnosti rozhodlo uveřejnit pracovní verzi připravovaného návrh změn občanského zákoníku. Konkrétně nyní první část, kterou již ministerstvo prokonzultovalo s expertní komisí a v pondělí zaslalo k oponentuře prof. Karlu Eliášovi.

20.8.2014

Náměstek ministryně spravedlnosti Vladimír Zimmel navštívil věznice Brno, Rapotice a Mírov

Nový náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, který minulý týden nastoupil do úřadu, se v pondělí v rámci své první pracovní cesty blíže seznámil s problematikou vězeňství. Prohlédl si Vazební věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno a věznice Mírov a Rapotice. Náměstka doprovázel generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek, vrchní ředitel jeho kanceláře Robert Káčer a ředitelka Probační a mediační služby ČR Jitka Čádová.

19.8.2014

Ministryně spravedlnosti poslala koaličním partnerům část pracovní verze návrhu novely občanského zákoníku

Ministryně spravedlnosti Helena Válková odeslala dopis předsedům koaličních stran s informací o průběhu přípravy novely občanského zákoníku. Legislativní tým ministerstva, vedený 1. náměstkem Robertem Pelikánem, konzultoval minulý týden návrh úpravy kodexu s čtyřčlennou expertní komisí. Ta doporučila, aby vzhledem k rozsáhlosti a složitosti zákoníku byl materiál projednáván po částech. Ministryně dnes poslala koaličním partnerům k posouzení první část návrhu novely. Stejný materiál byl včera předán k oponentuře i hlavnímu autorovi zákoníku Karlu Eliášovi.