obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

31.7.2014

Účinnosti nabývá novela trestního zákoníku, která mj. zvyšuje ochranu dětí před sexuálními útoky

V pátek 1. srpna 2014 nabývá účinnosti novela zákona, kterou se mění trestní řád, trestní zákoník a zákon o trestní odpovědnosti právnických osob. Nejvýznamnější změnou je zavedení dvou nových skutkových podstat trestných činů, které mají zvýšit ochranu dětí před sexuálními útoky. Represe vyplývající z nových paragrafů mají pomoci lépe ochránit děti a jejich vývoj.

30.7.2014

Ministerstvo spravedlnosti ČR respektuje nález Ústavního soudu o platech soudců

Ministerstvo spravedlnosti respektuje dnešní nález Ústavního soudu, kterým soud zrušil současný způsob výpočtu platové základny soudců. V souladu s ním bude spolupracovat s ministerstvem práce a sociálních věcí na přípravě nové právní regulace. Ta bude spolu s analýzou dopadů na státní rozpočet předložena k projednání a schválení vládě ČR.

29.7.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zamítla žádost Jiřího Kajínka o milost

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zamítla žádost Jiřího Kajínka o milost. Na doživotí odsouzený vězeň si odpykává trest za dvojnásobnou vraždu a pokus o další z roku 1993. Další trestná činnost odsouzeného spočívala v používání padělaných dokladů, pokusu o útěk z vazební věznice a opatření si a přechovávání několika střelných zbraní.