obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

 

Předsednictví ČR ve V4

Předsednictví ČR ve V4

Aktuality

6.10.2015

Ministerstvo spravedlnosti hledá zaměstnance do služebního poměru, výběrová řízení jsou v plném proudu

Od účinnosti zákona o státní službě vyhlásilo Ministerstvo spravedlnosti již několik výběrových řízení do služebního poměru. Aktuální výběrová řízení ministerstvo zveřejňuje na své úřední desce, která je dostupná rovněž elektronicky prostřednictvím aplikace infoDeska umístěné na webových stránkách ministerstva v rubrice Pro veřejnost a na Portálu justice.

1.10.2015

Další úspěch Ministerstva spravedlnosti: Austrálie vydala poprvé v historii odsouzeného do České republiky

Austrálie minulý týden vydala do České republiky odsouzenou osobu. O vydání požádalo Ministerstvo spravedlnosti v roce 2010 za účelem výkonu trestu, který byl odsouzenému uložen Městským soudem v Praze. Jedná se o vůbec první případ vydání z Austrálie do České republiky.

29.9.2015

Ministr Pelikán: Návrh zákona o státním zastupitelství posiluje boj s hospodářskou kriminalitou a zvyšuje transparentnost soustavy

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes veřejně představil návrh nového zákona o státním zastupitelství, který má tři hlavní cíle: posílení boje s nejzávažnějšími typy ekonomické kriminality a korupcí, posílení nezávislosti a zároveň odpovědnosti státních zástupců a zajištění transparentnosti soustavy státního zastupitelství. Nový zákon je ve fázi po projednání s koaličními partnery a po zapracování připomínek, v této podobě bude předložen vládě.