obsah

Vyhledávání kontaktů

Hledat

Elektronické dokumenty

Aktuality

22.5.2015

Ministr Pelikán: nevymýšlejme akademické modely a poučme se o správě justice tam, kde dobře funguje

Otázky fungování justice a justičních reforem byly hlavními tématy bilaterálního jednání ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a německého spolkového ministra spravedlnosti a ochrany spotřebitele Heiko Maase. Během dnešní schůzky v Berlíně se také věnovali možnostem vzájemné spolupráci při tvorbě legislativy a sbližování právního i justičního prostředí obou zemí.

20.5.2015

Komisi pro nový trestní řád povede legenda trestního práva, profesorka Císařová

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se dohodl s profesorkou Dagmar Císařovou na jejím angažmá v čele pracovní komise pro nový trestní řád. „Velice si vážím toho, že paní profesorka Císařová, která patří mezi nejvýznamnější české právníky v oboru trestního práva a pro své výjimečné odborné kvality je uznávána právnickou veřejností v tuzemsku i v zahraničí, přijala moji nabídku na vedení přípravy rekodifikace trestního procesního práva. Zároveň bude významným členem úzkého ministerského týmu, který návrh nového zákona připraví. Kdo studoval trestní právo, učil se z jejích učebnic. Nemůžeme mít lepší záruku pro zpracování nového trestního řádu, než je paní profesorka,“ uvedl ministr.

20.5.2015

Kapverdská republika vydala historicky prvního odsouzeného do České republiky

V pátek 15. května 2015 došlo k úspěšnému vydání jednačtyřicetiletého českého státního příslušníka z Kapverdské republiky do České republiky. O vydání dotyčného požádalo Ministerstvo spravedlnosti v srpnu 2014 za účelem výkonu trestu, který mu byl uložen Okresním soudem v Semilech. Jedná se o vůbec první případ vydání osoby z Kapverd do ČR.