obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

21.10.2014

Vězeňská služba ČR přispívá ke snižování recidivy, ve třech věznicích postaví nové dílny pro rekvalifikace

Nejpozději do konce dubna 2016 vyrostou ve vězeních v Novém Sedle, v Opavě a v Příbrami nové dílny a učebny určené pro rekvalifikační a vzdělávací aktivity vězňů. Vyšší kvalifikace usnadní propuštěným začlenit se zpět do společnosti a sníží tak u nich riziko opakování trestné činnosti. Dílny budou postaveny díky finanční podpoře z Norských fondů 2009–2014.

21.10.2014

Ministerstvo spravedlnosti navštívila delegace izraelského parlamentu

Náměstek ministryně spravedlnosti Petr Jäger přijal v pondělí 20. října 2014 delegaci poslanců izraelského Knessetu vedenou panem Davidem Rotemem, předsedou Ústavně právního výboru.

13.10.2014

Vybraným kandidátem na funkci generálního advokáta Soudního dvora Evropské unie je Michal Bobek

Na Ministerstvu spravedlnosti ČR se dnes uskutečnila ústní část výběrového řízení na funkci generálního advokáta Soudního dvora Evropské unie. Devítičlenná komise v čele s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou hodnotila celkem šest kandidátů. Vybraným kandidátem se stal profesor evropského práva na College of Europe v Bruggách a výzkumný pracovník Institutu evropského a srovnávacího práva Právnické fakulty Univerzity v Oxfordu Michal Bobek. Jeho nominaci ministryně spravedlnosti předá výboru pro evropské záležitosti PSP ČR. Poté kandidaturu musí schválit ještě Vláda ČR.

10.10.2014

Náměstek ministryně spravedlnosti Petr Jäger jednal v Lucemburku na Radě ministrů EU

Ve dnech 9. a 10. října zasedala v Lucemburku Rada ministrů EU pro spravedlnost a vnitřní věci. Jednání se v zastoupení ministryně spravedlnosti účastnil náměstek pro úsek mezinárodní a ústavněprávní Petr Jäger. Na pátečním jednání věnovaném justičním agendám byly na programu kromě bodů sdílených s Ministerstvem vnitra, které se týkají nařízení o ochraně osobních údajů, významné legislativní návrhy z oblasti trestního i civilního práva.

8.10.2014

Klokánci, plné moci a povinné pitvy: Ministerstvo spravedlnosti řeší první palčivé problémy NOZ

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu dvanácti paragrafů nového občanského zákoníku, které je podle názorů odborné veřejnosti nutné řešit co nejrychleji. Ministryně Helena Válková v souladu se závěry pracovního semináře Ústavně právního výboru ve Špindlerově Mlýně v září tohoto roku, splnila očekávání odborné i laické veřejnosti, že bude předložena novela řešící přednostně nejpalčivější problémy.

Strana 1/36