obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

18.10.2016

Projekt videokonferencí v justici pokračuje a přinesl první úspory

Ministerstvo spravedlnosti zahájilo v dubnu letošního roku instalaci videokonferencí v resortu justice s plánem ušetřit na nákladech na eskorty k výslechům. V rámci testovací etapy projektu bylo dodnes úspěšně zavedeno 143 videokonferenčních zařízení na víc než stovce míst napříč celou justicí.

14.10.2016

Ministři spravedlnosti jednali o efektivnějším boji s podvody

Dnes se konala justiční část Rady ministrů spravedlnosti a vnitra Evropské unie. Ministři spravedlnosti se zaměřili především na návrhy, které by měly zefektivnit boj s podvody směřovaným proti finančním zájmům Evropské unie. Českou delegaci vedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

14.10.2016

Boj proti obchodu s chudobou: Ministr Pelikán představil novely, které pomohou dlužníkům i věřitelům

Boj proti obchodu s chudobou a za férovější exekuce zůstává jednou z hlavních priorit ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Do legislativního procesu odeslalo Ministerstvo spravedlnosti návrhy, které se problematikou zadlužení zabývají hned na několika úrovních.

14.10.2016

Ministr spravedlnosti navrhl jmenovat předsedou Krajského soudu v Praze Ljubomíra Drápala

Ministr Robert Pelikán navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi kandidáta na předsedu pražského krajského soudu. Funkce bude uvolněna od 1. 2. 2017, kdy stávající předsedkyni Ivaně Švehlové skončí mandát. Jako nejvhodnějšího nástupce vybrala komise a následně ministr spravedlnosti JUDr. Ljubomíra Drápala.

13.10.2016

Tiskové prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve věci Červenka proti České republice

Dne 13. října 2016 vydal Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozsudek ve věci Červenka proti České republice. Stěžovatel namítal zejména porušení svého práva na svobodu a osobní bezpečnost zakotveného v článku 5 Evropské úmluvy o lidských právech.

Strana 1/86