obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

1.7.2015

Náměstci složili služební slib: začíná nová kapitola v profesionalizaci fungování ministerstva

Náměstci pro řízení sekcí v Ministerstvu spravedlnosti dnes složili služební slib do rukou státního tajemníka úřadu Jana Lišáka. Ostatní vedoucí zaměstnanci, resp. ředitelé odborů a vedoucí oddělení, spadajících pod režim státní služby, složí slib do konce července. V souvislosti s aplikací zákona o státní službě byla již v červnu dokončena reorganizace, jejímž prostřednictvím ministr Pelikán usiluje o další profesionalizaci úřadu a posílení jeho efektivity. K tomu poslouží především zformování silného legislativního centra MSp, oddělení IT a posílení dohledových složek úřadu.

26.6.2015

Sto dnů ve znamení transparence: Ministr Pelikán zprůhlednil hospodaření rezortu justice a posvítil si na insolvenční řízení a exekutorské úřady

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán má za sebou prvních sto dnů ve funkci. Ministerstvo spravedlnosti za jeho působení spustilo webovou stránku data.justice.cz, která bude do budoucna shromažďovat všechna otevřená data z rezortu justice. Prvními zveřejněnými daty jsou faktury a přehledy smluv. Ministerstvo také posílilo dohled nad insolvenčními správci a připravilo novou legislativu, která pomůže zprůhlednit insolvenční prostředí v České republice. Ve spolupráci s Poslaneckou sněmovnou se rovněž podařilo urychleně předložit návrh na regulaci exekucí. Změny v osmi oblastech, z nichž pět je upraveno na základě ministerského návrhu, směřují k celkové humanizaci průběhu exekucí i k posílení dohledu nad exekutorskými úřady. Na ministerstvu také začala vznikat dlouhodobá koncepce soudnictví, tzv. Bílá kniha justice.

22.6.2015

Probační a mediační služba přivítala norské kolegy

Od úterý 16. 6. 2015 do čtvrtka 18. 6. 2015 se uskutečnilo další setkání Probační a mediační služby (PMS) se zástupci The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem třídenní návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace, práci s pachateli a obětmi trestných činů.

15.6.2015

Jednání ministrů spravedlnosti zemí EU v Lucemburku: ČR podpořila návrh směřující k větší ochraně osobních údajů spotřebitelů

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes vedl jednání české delegace na setkání ministrů spravedlnosti zemí Evropské unie v Lucemburku, které vyústilo mimo jiné ve shodu na novém legislativním návrhu v oblasti ochrany dat. Návrh má za cíl posílit ochranu osobních údajů občanů zemí Evropské unie také s ohledem na jednotný digitální trh. Dalším pozitivním závěrem dnešního jednání Rady EU pro spravedlnost je přijetí nařízení o zjednodušeném uznávání veřejných listin napříč členskými státy EU. Ministři spravedlnosti EU se též předběžně shodli na prvních opatřeních stanovujících zřízení a pravomoci úřadu Evropského veřejného žalobce.

9.6.2015

Robert Pelikán předal historicky první „Cenu ministra spravedlnosti“

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán včera předal na slavnostním galavečeru na Staroměstské radnici ocenění významným pracovníkům Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby. Je to historicky poprvé, co ministr spravedlnosti ocenil práci v těchto oborech. Zvláštní cenu ministra a ocenění za mimořádné pracovní zásluhy získali i další pracovníci resortu.

Strana 1/61

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D