obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

1.9.2015

Úspěšný projekt vzdělávání úředníků v oblasti nového soukromého práva: Ministerstvo spravedlnosti vydalo elektronickou publikaci k obsahu školení

Ministerstvo spravedlnosti zorganizovalo od září loňského roku do června tohoto roku několik desítek školení, během nichž představilo úředníkům státní správy a samosprávy nejvýznamnější změny, jež přinesl nový občanský zákoník a další nově přijaté předpisy. Odpovědi na nejčastější dotazy úředníků ministerstvo shromáždilo v právě vydané elektronické publikaci, která je volně ke stažení na webových stránkách ministerstva k novému občanskému zákoníku. Školení probíhala v rámci projektu spolufinancovaného Evropskou unií z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

31.8.2015

Mimořádný úspěch českého Ministerstva spravedlnosti v kauze Dahlgren: USA vůbec poprvé vydaly do ČR k trestnímu stíhání svého občana

Po dvouletém úsilí a intenzivní spolupráci českého a amerického ministerstva spravedlnosti byl v pondělí 31. srpna na základě žádosti českého ministerstva vydán do České republiky Kevin Dahlgren. Ten je v České republice trestně stíhán pro podezření z čtyřnásobné vraždy, k níž došlo v květnu 2013 v Brně – Ivanovicích. Dahlgren ihned po činu opustil území České republiky a z vídeňského letiště odletěl do Washingtonu, kde byl nicméně díky rychlé reakci orgánů činných v trestním řízení a českého Ministerstva spravedlnosti ihned zadržen a vzat do vazby. O tom, zda půjde nyní do vazby i v České republice, rozhodne Městský soud v Brně, jemuž bude po dnešním příletu do České republiky Kevin Dahlgren předán.

26.8.2015

Náměstek Vladimír Zimmel se seznámil s konceptem pracovní integrace bývalých vězňů v Úvalech

Náměstek pro trestní politiku ministra Vladimír Zimmel v úterý navštívil středočeské Úvaly, kde se seznámil s tamními zkušenostmi se zaměstnáváním a reintegrací osob s trestní minulostí. Město Úvaly a sociální firma Rubikon Centrum Servis v současnosti pilotně testují švýcarský model programů pracovní integrace. Cílem projektu je zaměstnávání lidí se záznamem v Rejstříku trestů a jejich integrace zpět do společnosti.

24.8.2015

Náměstek ministra Petr Jäger jednal na konferenci o trestním postihu zločinů komunismu v estonském Tallinnu

Náměstek ministra Petr Jäger jednal na konferenci o trestním postihu zločinů komunismu v estonském Tallinnu Ve dnech 22. – 23. 8. 2015 se v estonském Tallinnu uskutečnila pietní akce a konference v rámci Evropského dne památky obětí totalitních režimů. Na pozvání estonského ministra spravedlnosti se akce zúčastnil náměstek ministra spravedlnosti Petr Jäger.

11.8.2015

Albánie vydala do ČR kosovského občana odsouzeného za vraždu

Pátého srpna 2015 došlo k úspěšnému vydání kosovského občana Shukri Hotiho z Albánie do České republiky. Pan Hoti v roce 1997 v Praze zastřelil v rámci krevní msty svého krajana a pro trestný čin vraždy byl odsouzen k dvanáctiletému trestu odnětí svobody. Jmenovaný uložený trest nenastoupil a skrýval se v cizině.

Strana 1/64