obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

6.10.2015

Společně proti drogové kriminalitě – ministr spravedlnosti jednal s německým protějškem o přeshraniční spolupráci

Výroba i distribuce. V souvislosti s pervitinem drží Česká republika v obou oblastech nechvalné evropské prvenství. O tom, jak tomu společně bránit, diskutovali dnes v Drážďanech ministr Robert Pelikán a saský ministr spravedlnosti Sebastian Gemkow.

6.10.2015

Ministerstvo spravedlnosti hledá zaměstnance do služebního poměru, výběrová řízení jsou v plném proudu

Od účinnosti zákona o státní službě vyhlásilo Ministerstvo spravedlnosti již několik výběrových řízení do služebního poměru. Aktuální výběrová řízení ministerstvo zveřejňuje na své úřední desce, která je dostupná rovněž elektronicky prostřednictvím aplikace infoDeska umístěné na webových stránkách ministerstva v rubrice Pro veřejnost a na Portálu justice.

1.10.2015

Další úspěch Ministerstva spravedlnosti: Austrálie vydala poprvé v historii odsouzeného do České republiky

Austrálie minulý týden vydala do České republiky odsouzenou osobu. O vydání požádalo Ministerstvo spravedlnosti v roce 2010 za účelem výkonu trestu, který byl odsouzenému uložen Městským soudem v Praze. Jedná se o vůbec první případ vydání z Austrálie do České republiky.

29.9.2015

Ministr Pelikán: Návrh zákona o státním zastupitelství posiluje boj s hospodářskou kriminalitou a zvyšuje transparentnost soustavy

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes veřejně představil návrh nového zákona o státním zastupitelství, který má tři hlavní cíle: posílení boje s nejzávažnějšími typy ekonomické kriminality a korupcí, posílení nezávislosti a zároveň odpovědnosti státních zástupců a zajištění transparentnosti soustavy státního zastupitelství. Nový zákon je ve fázi po projednání s koaličními partnery a po zapracování připomínek, v této podobě bude předložen vládě.

25.9.2015

Ministr spravedlnosti chce pomoct přetíženým soudům – měly by získat více soudců než doposud

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 31 nových soudců. Vybraní kandidáti by měli nahradit soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 30. 11. 2015. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo poprvé zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.

Strana 1/66

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D