obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

25.7.2014

GIBS prověřuje trestní oznámení Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR

Rozkladová komise projednala jak rozklad brig. gen. Mgr. Petra Dohnala proti rozhodnutí o jeho odvolání z funkce generálního ředitele Vězeňské služby ČR, tak i jeho doplnění ze dne 16.6.2014, na třech svých jednáních, naposledy dne 3. 7.2014.

25.7.2014

Ministerstvo spravedlnosti ušetřilo na energiích 70 milionů korun

Dodávky elektřiny a zemního plynu na příští rok pořídilo Ministerstvo spravedlnosti na Českomoravské komoditní burze Kladno. Letošním nákupem MSp zopakovalo své úspěšné nákupy energií z uplynulých tří let. Meziročně ministerstvo snížilo resortní náklady na energie o 3 miliony korun, celkově pak náklady od roku 2011 klesly o 70 milionů korun.

25.7.2014

Ministryně spravedlnosti vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce předsedy/předsedkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem

Ministryně spravedlnosti Helena Válková vyhlašuje nové výběrové řízení na obsazení funkce předsedy/předsedkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem. Výběrové řízení se řídí novou instrukcí o postupu při navrhování a jmenování funkcionářů soudu.

24.7.2014

Ministryně spravedlnosti seznámila premiéra s průběhem reformy justice

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes odpoledne navštívil úřad Ministerstva spravedlnosti ČR. Předmětem jednání s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou byly dosavadní a plánované práce na reformě justice. Řeč byla zejména o přípravě tzv. akutní novely občanského zákoníku, která má upravit ta ustanovení, s nimiž jsou v praxi problémy. Diskutovalo se rovněž o úpravách insolvenčního zákona a exekučního řádu, které premiér označil také za prioritu vlády.

24.7.2014

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti zavádějícím informacím redaktorky Šárky Pálkové v jejím článku Zfetovanému řidiči nahrála soudní byrokracie

Ministerstvo spravedlnosti se ohrazuje proti způsobu, jakým redaktorka Lidových novin Šárka Pálková informuje o činnosti soudu v kauze řidiče, který pod vlivem drog usmrtil policistku. Článek, který dnes vyšel v Lidových novinách (s. 4) pod titulkem Zfetovanému řidiči nahrála soudní byrokracie a na serveru Lidovky.cz pod titulkem Zfetovaný řidič mohl být za mřížemi. O podmínce ale soudkyně nevěděla, považuje ministerstvo nejenom za naprosto zavádějící, ale rovněž za dehonestující ve vztahu k soudkyni, která ve věci rozhodovala.

Strana 1/21

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook

Ministryně spravedlnosti

prof. JUDr. Helena Válková, CSc.

Ministryně spravedlnosti Helena Válková