obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

29.1.2015

Ministerstvo spravedlnosti ČR připravuje studii proveditelnosti projektu elektronického monitorovacího systému

Veřejná zakázka s názvem „Zpracování studie proveditelnosti zavedení elektronického monitorovacího systému pro trestní justici“ byla uveřejněna na profilu zadavatele, kterým je Probační a mediační služba ČR. Zájemci mohou podávat nabídky do 5. února 2015 do 10.00 hod.

29.1.2015

Norská delegace navštívila Probační a mediační službu

Od pondělí 26. 1. 2015 do čtvrtka 29. 1. 2015 se uskutečnilo již druhé setkání Probační a mediační služby (PMS) a zástupců The Directorate of Norwegian Correctional Service (norský protějšek české PMS a partner níže uvedeného projektu). Cílem návštěvy bylo představit norským kolegům práci PMS v oblasti mediace a práci s obětmi. Návštěva se realizovala v rámci projektu „Systém dalšího vzdělávání pracovníků Probační a mediační služby ČR“.

28.1.2015

Rada EU pro spravedlnost a vnitřní věci se tento týden poprvé sejde v Rize

Ve čtvrtek a v pátek 29. a 30. ledna se uskuteční neformální zasedání Rady EU pro spravedlnost a vnitřní věci v Rize. Jde o první jednání v tomto formátu za lotyšského předsednictví.

27.1.2015

Ministryně spravedlnosti jednala s předsedou Nejvyššího soudu o prioritách českého soudnictví

Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes odpoledne jednala s novým předsedou Nejvyššího soudu ČR Pavlem Šámalem o prioritách českého soudnictví a dalších klíčových otázkách spojených s efektivním fungováním justice. Tématem jednání bylo také další setrvání prof. Šámala v čele odborné komise, která má na starosti přípravu nového trestního řádu.

27.1.2015

Na MSp jednalo generální shromáždění partnerů projektu e-Codex

Ministerstvo spravedlnosti hostilo 26. a 27. ledna generální shromáždění partnerů projektu e-Codex zaměřeného na rozvoj elektronické komunikace mezi soudy a dalšími účastníky v přeshraničních případech. Letošní setkání v Praze je prvním jednáním všech účastníků projektu v České republice. Projektu, který zahrnuje celkem sedm témat pilotních případů v oblasti civilního i trestního práva, se účastní zástupci z téměř všech států EU a evropské sdružení advokátů a notářů (CCBE a CNUE). Vede ho Ministerstvo spravedlnosti Severního Porýní-Vestfálska z Německa.

Strana 1/47