obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

23.10.2014

Ministryně spravedlnosti požádala Josefa Baxu o sestavení komise pro přípravu Nejvyšší rady soudnictví

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zaslala jmenovací dekret předsedovi Nejvyššího správního soudu Josefu Baxovi, jenž byl jmenován předsedou odborné komise pro přípravu právní úpravy nového reprezentativního orgánu soudní moci – Nejvyšší rady soudnictví. V dopise ministryně Válková zároveň požádala, aby jí předseda Baxa do konce listopadu tohoto roku navrhl další členy komise, která bude mít status oficiálního poradního orgánu ministryně spravedlnosti podobně jako např. Komise pro nový trestní řád.

21.10.2014

Vězeňská služba ČR přispívá ke snižování recidivy, ve třech věznicích postaví nové dílny pro rekvalifikace

Nejpozději do konce dubna 2016 vyrostou ve vězeních v Novém Sedle, v Opavě a v Příbrami nové dílny a učebny určené pro rekvalifikační a vzdělávací aktivity vězňů. Vyšší kvalifikace usnadní propuštěným začlenit se zpět do společnosti a sníží tak u nich riziko opakování trestné činnosti. Dílny budou postaveny díky finanční podpoře z Norských fondů 2009–2014.

21.10.2014

Ministerstvo spravedlnosti navštívila delegace izraelského parlamentu

Náměstek ministryně spravedlnosti Petr Jäger přijal v pondělí 20. října 2014 delegaci poslanců izraelského Knessetu vedenou panem Davidem Rotemem, předsedou Ústavně právního výboru.

13.10.2014

Vybraným kandidátem na funkci generálního advokáta Soudního dvora Evropské unie je Michal Bobek

Na Ministerstvu spravedlnosti ČR se dnes uskutečnila ústní část výběrového řízení na funkci generálního advokáta Soudního dvora Evropské unie. Devítičlenná komise v čele s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou hodnotila celkem šest kandidátů. Vybraným kandidátem se stal profesor evropského práva na College of Europe v Bruggách a výzkumný pracovník Institutu evropského a srovnávacího práva Právnické fakulty Univerzity v Oxfordu Michal Bobek. Jeho nominaci ministryně spravedlnosti předá výboru pro evropské záležitosti PSP ČR. Poté kandidaturu musí schválit ještě Vláda ČR.

Strana 1/37