obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Aktuality

5.3.2015

Sbírka služebních předpisů na webu Ministerstva spravedlnosti

Sbírka služebních předpisů náměstka ministra vnitra pro státní službu je od dnešního dne k dispozici i na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti ČR v sekci Personální informace.

4.3.2015

Arménie nepotvrdila převzetí výkonu českého rozsudku nad mezinárodně hledaným Andranikem Soghoyanem

Ministerstvo spravedlnosti ČR včera obdrželo oficiální stanovisko Arménie ve věci Andranika Soghoyana. Arménské ministerstvo spravedlnosti považuje převzetí výkonu rozsudku nad tzv. „vorem v zákoně“, jehož česká justice pravomocně odsoudila k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 22 let za spáchání trestného činu vraždy a vydírání, za nereálné.

4.3.2015

Česká soudkyně Ivana Hrdličková se ujala funkce předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon

Soudkyně Ivana Hrdličková, která byla 19. února 2015 zvolena předsedkyní Zvláštního tribunálu pro Libanon (STL), se ujala své funkce k 1. březnu 2015. Na postu, v němž setrvá 18 měsíců, nahradila dosavadního předsedu tribunálu, novozélandského soudce Davida Baragwanatha.

2.3.2015

Ministerstvo spravedlnosti povede první náměstek Robert Pelikán

Ministerstvo spravedlnosti České republiky povede po rezignaci Heleny Válkové na funkci ministryně spravedlnosti s účinností k 1. 3. 2015 Robert Pelikán z pozice prvního náměstka.

26.2.2015

Ministerstvo spravedlnosti se připravilo na nové programové období Evropských strukturálních a investičních fondů 2014 – 2020

Koncem února vyjde první číslo měsíčníku PRO-JUSTICE, který bude pravidelně informovat o činnosti stejnojmenného projektu Ministerstva spravedlnosti ČR. Projekt byl zahájen v polovině loňského roku a česká justice má díky němu možnost znásobit objem finančních prostředků čerpaných z evropských fondů, a účelně tak podpořit celý resort a práci jednotlivých složek při dosahování strategických cílů ministerstva.

Strana 1/51