obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Setkání s justičními experty z mise EULEX Kosovo

Náměstek sekce mezinárodní a ústavněprávní, Petr Jäger se dne 21. 12. setkal se státní zástupkyní Jaroslavou Novotnou a soudcem Romanem Raabem, kteří k 14. 12. 2016 ukončili své působení v civilní misi Evropské unie k prosazování práva v Kosovu, který má zajistit naplňování rezoluce 1244 Rady bezpečnosti OSN (EULEX Kosovo).

Pan náměstek vyjádřil oběma poděkování za skvělou práci v náročném mezinárodním prostředí civilní mise v Kosovu, které bezpochyby přispělo k lepšímu fungování trestního soudnictví v tomto složitém regionu.

„Během své práce v civilní misi EULEX Kosovo prokázali oba experti vysokou odbornost i inspirativní pracovní nasazení. Jsem přesvědčen, že získané zkušenosti budou přínosem nejen pro ně samé, ale také pro Českou republiku při jejich dalším pracovním působení v rezortu spravedlnosti," uvedl náměstek Jäger.

Jaroslava Novotná, státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze, působila v misi EULEX Kosovo od 1. února. 2012 a od 1. listopadu. 2015 zastávala jako nejvýše postavená česká zástupkyně v civilních misích EU post vedoucí výkonné části mise EULEX. Dříve v misi působila na pozici vedoucího státního zástupce a také jako zástupce vedoucího výkonné části mise.

Roman Raab, trestní soudce Krajského soudu v Ostravě, působil v misi EULEX Kosovo od 20. dubna 2015 jako trestní soudce Odvolacího soudu Kosova v Prištině.

Z rezortu justice působí v misi EULEX Kosovo i nadále dva čeští soudci spolu s dalšími dvěma experty České republiky. K 14. prosinci 2016 byla ukončena přechodná fáze mise, jejíž mandát je nyní potvrzen do 14. června 2018.

Další podrobnosti o činnosti civilní mise EULEX Kosovo na stránkách http://www.eulex-kosovo.eu/

                                                                     Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D