obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Robert Pelikán jmenoval místopředsedu Ústavního soudu Jaroslava Fenyka členem Komise pro nový trestní řád

Rekodifikace trestního práva je jednou z priorit nejen vládního kabinetu - na nutnosti úprav se už dříve shodli soudci i advokáti. Ministerský tým, který na této úpravě pracuje, nyní posílí další z odborníků.

Velmi si vážím toho, že se členem komise, která návrh nového zákona připravuje, stává jeden z největších odborníků na trestní právo vůbec. Odborné kvality profesora Fenyka právnická veřejnost dlouhodobě oceňuje stejně jako jeho aktivní přístup k profesi. Věřím, že právě tato kombinace je zárukou kvalitního zpracování nového trestního řádu,“ uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Jaroslav Fenyk je významným právníkem a profesorem na katedře trestního práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Trestnímu právu se věnuje i na dalších českých i zahraničních univerzitách.

V roce 2013 se stal souhlasem Senátu nejprve ústavním soudcem, v témže roce byl prezidentem republiky jmenován místopředsedou Ústavního soudu.

Komise pro nový trestní řád, jejímž členem se stává, zahájila svoji činnost v březnu loňského roku. Je složena z odborníků z praxe, tj. soudců, státních zástupců, advokátů i zástupců Ministerstva vnitra a Policie ČR, a současně i z odborníků z akademické sféry. 

 

16. října 2015                 Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministryně spravedlnosti

Mgr. Marie Benešová

Ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová