obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti přijalo další opatření k řešení nefunkčnosti veřejného rejstříku

Pracovní skupina ministryně spravedlnosti Heleny Válkové opětovně konstatovala, že dodavatel nové verze veřejného rejstříku nesplnil slib, a do dnešního dne neodstranil nejzávažnější závady zaváděné aplikace. Včera a dnes, po vypršení lhůty dané ministerstvem v pondělí, nebyla firma Corpus Solutions, a.s. schopna zajistit bezproblémový chod nové verze veřejného rejstříku. Naopak dodavatelská firma informovala, že problém s výkonem a stabilitou aplikace přetrvává a některé testy a chyby může řešit až během víkendu. Nová aplikace, která má pracovat lépe a rychleji než původní verze, vykazuje při zatížení zásadní chybu, jejíž příčinu se firmě Corpus Solutions, a.s. doposud nepodařilo odstranit.

 

Ministryně spravedlnosti Helena Válková vyzvala firmu Corpus Solutions, a.s., aby  informovala veřejnost o tom, proč se problém nedaří odstranit a jaká konkrétní technická řešení připravuje tak, aby v následujícím týdnu mohly rejstříkové soudy opět normálně pracovat.

 

Naše trpělivost je u konce, dodavatel má poslední možnost nás přesvědčit, že je schopen problém identifikovat a vyřešit. Vrší se nám na soudech práce a úředníci nemohou pracovat. Uživatelé už jsou velmi rozčarovaní a já se jim vůbec nedivím. Za tímto účelem jsem zbavila firmu mlčenlivosti, aby mohla průběžně veřejnosti poskytovat informace i technického rázu,“ uvedla ministryně Válková.

 

Ministryně Válková posílila dohled nasazením nového projektového manažera Ministerstva spravedlnosti, který dohlédne na zvolené postupy. Zároveň nařídila prověřit smlouvy týkající se projektu a podepsané minulým vedením resortu.  Ministerstvo také zvažuje alternativní řešení, i když zatím vyslyšelo názor ze soudů, že změna smluvního partnera právě teď by řešení neurychlila.  Úřad uplatní veškeré v úvahu přicházející sankční mechanismy, které by mohly přispět k efektivnímu řešení problému.

 

 

3. 10. 2014                                                  Ministerstvo spravedlnosti ČR